17.02.2012.

ВАЖНА ИЗМЕНА ВЕЗАНА ЗА РАСПОРЕД СМЕНА У ПОНЕДЕЉАК!

ВАЖНА ИЗМЕНА ВЕЗАНА ЗА РАСПОРЕД СМЕНА У ПОНЕДЕЉАК! Редовна настава почиње у понедељак, 20.02.2012. године. Дошло је до измене раније објављене информације па ученици А СМЕНЕ (1 и 3 разред) крећу поподне, док ученици Б СМЕНЕ (2 и 4 разред) крећу преподне.

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.