16.03.2012.

У галерију слика постављене су слике школског паноа поводом 8. марта

У галерију слика постављене су слике школског паноа поводом 8. марта (пано осмислили ученици и проф. Светлана Миловановић) и албум са сликама паноа на тему „Европска Унија“ (пано осмислили ученици и проф. Милка Ивић).

Албум „Школски пано поводом 8. марта“ ►
Албум „Школски пано - Европска Унија“ ►

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.