23.03.2012.

Нови албуми у галерији слика! У галерију слика постављене су слике школских паноа на теме „Nike“ и „Kафа“ (паное осмислили ученици и проф. Милка Ивић) и „Буђење пролећа“ (пано осмислили ученици и проф. Дубравка Носовић).

Албум „Школски пано - Nike и кафа“ ►
Албум „Школски пано - Буђење пролећа“ ►

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.