06.03.2013.

На Републичко такмичење из математике пласирали су се следећи ученици:

Први разред:
1. Ђумић Јован 1/6, проф. Наташа Павловић
2. Ружић Александра 1/7, проф. Александра Блазнавац
3. Станковић Младен 1/6, проф. Наташа Павловић

Други разред:
1. Радиновић Милош 2/5, проф. Наташа Павловић
2. Николић Ана 2/5, проф. Наташа Павловић
3. Ковачевић Петар 2/8, проф. Јована Стојковић
4. Јовановић Никола 2/8, проф. Јована Стојковић

Трећи разред:
1. Милаковић Адриан 3/6, проф. Маја Костадиновић
2. Томић Ивана 3/7, проф. Светлана Драговић
3. Ћоровић Павле 3/6, проф. Маја Костадиновић

Садашњи назив - Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ - носи од децембра 1990. године. После готово две деценије од оснивања ова узорна школа добила је име великог научника Михаила Петровића - Мике аласа, иманентно њеном профилу и угледу међу гимназијама. Није лако из мноштва наставника издвојити личност која има посебне заслуге за ниво наставе, развој гимназије, њен углед и високо место међу српским гимназијама. Сви директори (Велимир Милошевић, Љубомир Милошевић, Војислав Дедејић, Вукоман Смоловић, Слободанка Перовић, Јован Симић) и сваки професор дао је свој допринос и уткао део своје личности у живот школе и неговање њеног имиџа који је задржала и данас. Па ипак, кроз историју школе, три личности се саме намећу: оснивач школе, професор Велимир Милошевић, који је био њен први директор и стрпљиво подизао ниво наставе и градио углед школе, др Зоран Ђинђић 70-тих година ученик школе и први демократски премијер и др Милан Ковачевић, професор филозофије који је извршио пресудан утицај на усмерења свог ученика Зорана Ђинђића. Многи ученици Девете достигли су изузетне резултате и положаје у области науке, уметности, културе, политике и спорта.