23.04.2013.

Успеси ученика на такмичењима

Успеси ученика на такмичењима:

- На Републичко такмичење из историје пласирао се Дмитровић Марко-III/6 проф. Весна Ковачевић

- На Републичко такмичење из хемије пласирали су се Агатоновић Горана-II/4 проф. Милица Краговић, Јовановић Алекса-II/4 проф. Милица Краговић и Пастор Ана-I/5 проф. Бранка Кујовић.

- Треће место на Републичком такмичењу из немачког језика освојио је Лучић Марко-IV/2 проф. Јелена Чолић.

- Прво место на Републичком такмичењу из руског језика освојила је Нина Стефановић-IV/3 проф. Татјана Шуковић и другу награду је освојила Нина Лапчевић-IV/3 проф. Татјана Шуковић.

Честитамо!

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ (Нови Београд, Булевар Маршала Толбухина 41 (бивша Гоце Делчева 41)) основана је 30. јуна 1961. године на основу Одлуке број 01-8185/1-61 Народног одбора Општине Нови Београд, и од 1. септембра те године почела са радом. Одлуку су потписали председник Општине Љубинко Пантелић и Велимир Милошевић, њен први директор. Школа је смештена у близини Студентског града, у згради подигнутој за потребе Основне школе „Жикица Јовановић - Шпанац“.