21.05.2013.

Сарадња са ауто-школом Логистика

Већ неколико година школа остварује успешну сарадњу са ауто-школом Логистика, која и ове године, као и до сада, награђује наше најуспешније ученике, и то: ученика генерације - комплетном обуком, и још 4 ученика са по 20 часова мото обуке!

Захваљујемо!

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ (Нови Београд, Булевар Маршала Толбухина 41 (бивша Гоце Делчева 41)) основана је 30. јуна 1961. године на основу Одлуке број 01-8185/1-61 Народног одбора Општине Нови Београд, и од 1. септембра те године почела са радом. Одлуку су потписали председник Општине Љубинко Пантелић и Велимир Милошевић, њен први директор. Школа је смештена у близини Студентског града, у згради подигнутој за потребе Основне школе „Жикица Јовановић - Шпанац“.