21.05.2013.

Сарадња са ауто-школом Логистика

Већ неколико година школа остварује успешну сарадњу са ауто-школом Логистика, која и ове године, као и до сада, награђује наше најуспешније ученике, и то: ученика генерације - комплетном обуком, и још 4 ученика са по 20 часова мото обуке!

Захваљујемо!

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.