12.02.2015.

Писци и дела за матурски писмени испит из српског језика и књижевности за шк. 2014/2015. годину:
1. Софокле: Антигона;
2. Народне епске песме (из читанке за први разред);
3. Српска реалистичка приповетка (Л. Лазаревић, М. Глишић, Р. Домановић);
4. Милош Црњански: Сеобе;
5. Албер Ками: Странац;
6. Виљем Шекспир: Хамлет;
7. Иво Андрић: Проклета авлија;
8. Добрица Ћосић: Корени;
9. Меша Селимовић: Дервиш и смрт;
10. Савремени српски песници (М. Павловић, С. Раичковић, В. Попа, И. В. Лалић).

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.