08.04.2015.

Републичко такмичење из физике

На републичко такмичење из физике су се пласирали следећи ученици:

I разред
1. Срђан Ранђеловић I-6 проф. Реџић Слободанка - I награда
2. Стеван Матавуљ I-6 проф. Реџић Слободанка - II награда
3. Бодин Бизетић I-8 проф. Реџић Слободанка - II награда
4. Лазар Јаблановић I-7 проф. Реџић Слободанка - похвала
5. Михајло Луковић I-8 проф. Реџић Слободанка - III награда

II разред
1. Наталија Ђорђевић II-6 проф. Цветић Жељко - I награда
2. Алекса МакљеновиЋ II-7 проф. Слободан Спремо
3. Војислав ТомашевиЋ II-8 проф. Цветић Жељко - II награда

III разред
1. Ана Пастор III-5 проф. Цупаћ Саша - похвала
2. Вук АнђелковиЋ III-8 проф. Цупаћ Саша - похвала

IV разред
1. Андреј БралиЋ IV-4 проф. Цветић Жељко
2. Никола ЈовановиЋ IV-8 проф. Јевтовић Дејан - похвала

Садашњи назив - Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ - носи од децембра 1990. године. После готово две деценије од оснивања ова узорна школа добила је име великог научника Михаила Петровића - Мике аласа, иманентно њеном профилу и угледу међу гимназијама. Није лако из мноштва наставника издвојити личност која има посебне заслуге за ниво наставе, развој гимназије, њен углед и високо место међу српским гимназијама. Сви директори (Велимир Милошевић, Љубомир Милошевић, Војислав Дедејић, Вукоман Смоловић, Слободанка Перовић, Јован Симић) и сваки професор дао је свој допринос и уткао део своје личности у живот школе и неговање њеног имиџа који је задржала и данас. Па ипак, кроз историју школе, три личности се саме намећу: оснивач школе, професор Велимир Милошевић, који је био њен први директор и стрпљиво подизао ниво наставе и градио углед школе, др Зоран Ђинђић 70-тих година ученик школе и први демократски премијер и др Милан Ковачевић, професор филозофије који је извршио пресудан утицај на усмерења свог ученика Зорана Ђинђића. Многи ученици Девете достигли су изузетне резултате и положаје у области науке, уметности, културе, политике и спорта.