11.09.2015.

Екодевета

Вероватно је свакоме од нас у неком тренутку пало на памет да уради нешто корисно, али нисмо знали како, или смо обесхрабрени последицама још пре него што смо покушали?

Екодевета представља пројекат у оквиру Девете гимназије који има за циљ да пробуди еколошку свест код ученика, и скрене пажњу на важност рециклаже и очување природних ресурса. Девета, као прва еколошки освешћена гимназија, има обавезу да преко еко тима едукује ученике и приближи им ову, веома савремену и битну тему за будућност. Међутим, нисмо могли сами, била нам је потребна подршка. Компанија Секопак, која се бави амбалажним отпадом, и Градска чистоћа препознали су нашу иницијативу и помогли нам у остваривању пројекта. Он је још увек у својој почетној фази, али се, уз вољну сарадњу ученика и едукацију, може проширити и усадити еколошке навике како би оне постале уобичајени аспект живота ученика. Значај екологије није толико очигледан на први поглед, али обавеза еко тима је да подигне еколошку свест и начин размишљања о свету око нас, као и да помогне да се разуме зашто је рециклажа битна.

Овај пројекат представља шансу да се у оквиру заједнице ујединимо, и у дело спроведемо нешто лепо и корисно – можда појединац не може толико пуно да учини по том питању, али у оваквом пројекту једно такво дело имаће много већу тежину, и можемо значајно утицати на очување природе и рециклажу. Заједно смо јачи!

Волели бисмо да се ова акција покрене и у другим школама, и да на тај начин још више допринесемо очувању животне средине.