29.11.2015.

Бити ничији или кај ишчете

Драмска секција наше школе учествовала је, и ове године, у сусрету и креирању заједничке представе са друштвом ,,Curriculum vitae” љубљанске гимназије ,,Шентвид”. Ову прилику искористило је 11 чланова наше драмске трупе, предвођене професорком српског језика и књижевности Драганом Петровић, која већ 7 година, заједно са деветарима, припрема бројне представе и на тај начин улепшава наше школске дане.

Представу смо најавили и на Радио Београду 1, на коме су неки од нас имали прилику да гостују и разговарају, између осталог, о улогама, припремама, заједничкој сарадњи и порукама које представа носи.

Дан након представе, радио је поново угостио чланове наше две драмске трупе, а чланак о нама и нашој представи појавио се у дневном листу ..Политика”, чиме је уприличен заједнички рад на представи и сарадња две школе.