23.10.2016.

Драмски сусрет

Драмски сусрет гимназије Шентвид и Девете гимназије Михаило Петровић Алас у трајању од 4 дана одржан је у Љубљани у периоду од 19. до 22. октобра. На овај начин настављена је већ традиционла сарадња две школе. Ученици Девете гимназије били су гости словеначких ученика и имали су прилику да посете гимназију Шентвид и бораве на неким од часова. Најважнији део сусрета била је драмска радионица коју је водила редитељка Катарина Кошир задајући различите глумачке задатке, игре и импровизације.

Драмска секција учествовала је на овогодишњим Позоришним сусретима гимназија Србије, одржаним у Крагујевцу од 17.4. до 26.4.2015. Наши глумци Лука Вукшић, Мина Сладић, Мина Илић, Матеа Маћешић, Дуња Плазонић, Јулија Савић, Лазар Манић, Вук Ђурић, Василије Бјелоглав, Мирјана Ристичевић, Андријана Ожеговић, Ирена Ремовић и Тијана Чизмић, предвођени професорком Драганом Петровић, имали су прилику да одиграју своју представу у најстаријем позоришту у Србији Књажевско-српском театру.