29.12.2016.

Жута минута

Новогодишња дечија представа Жута минута у организацији Драмског студија Девете гимназије одиграна је 29. децембра 2016. године у Свечаној сали Девете гимназије. На сцени су се састали сви добро познати јунаци из најлепших бајки, али у мало другачијем светлу. Текст за представу написала је ученица Матеа Маћешић. Занимљиво је било видети нашег професора француског језика Радета Котлајића у улози Деда Мраза. Духовитог карактера, представа је насмејала професоре и ученике гминазије, али и оне најмлађе чији је смех испунио Свечану салу. У шаролику празничну атмосферу увели су нас глумци: Јована Рашевић, Валентина Грац, Мила Терзић, Даница Манојловић, Лука Ђаловић, Миља Билановић, Милица Димитријевић, Делоћ Дарко, Јона Петровић, уз техничку подршку Филипа Стојсављевића.

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.