29.12.2016.

Жута минута

Новогодишња дечија представа Жута минута у организацији Драмског студија Девете гимназије одиграна је 29. децембра 2016. године у Свечаној сали Девете гимназије. На сцени су се састали сви добро познати јунаци из најлепших бајки, али у мало другачијем светлу. Текст за представу написала је ученица Матеа Маћешић. Занимљиво је било видети нашег професора француског језика Радета Котлајића у улози Деда Мраза. Духовитог карактера, представа је насмејала професоре и ученике гминазије, али и оне најмлађе чији је смех испунио Свечану салу. У шаролику празничну атмосферу увели су нас глумци: Јована Рашевић, Валентина Грац, Мила Терзић, Даница Манојловић, Лука Ђаловић, Миља Билановић, Милица Димитријевић, Делоћ Дарко, Јона Петровић, уз техничку подршку Филипа Стојсављевића.