09.03.2017.

Државно такмичење из математике

11. марта са почетком у 9 часова у Деветој гимназији „Михаило Петровић Алас" одржава се Државно такмичење из математике!

За све информације везане за такмичење обратите се Друштву математичара.

Свим учесницима и њиховим наставницима желимо пуно успеха и пријатан боравак у нашем граду и школи!

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.