11.04.2017.

Републичко такмичење из књижевности

Ученици који су се пласирали на републичко такмичење из књижевности:

1. Огњен Радојковић 1-7, проф. Наталија Јовановић

2. Невена Кокотовић 1-6, проф. Наталија Јовановић

3. Уна Давидовић 1-5, проф. Наталија Јовановић

4. Анђела Дробњак 1-5, проф. Наталија Јовановић

5. Кристина Јарић 1-5, проф. Наталија Јовановић

6. Јована Јањић 1-6, проф. Наталија Јовановић

7. Ана Димитров 2-1, проф Светлана Миловановић

8. Михајло Станисављевић 2-1, проф Светлана Миловановић

9. Милена Мимица 3-1, проф. Милорад Дашић

10 Филип Ивановић 3-3, проф. Невена Грујичић

11. Теодора Новаковић 3-3, проф. Невена Грујичић

12. Марија Суда 3-5, проф. Невена Грујичић

13. Станислава Пауновић 4-1, проф. Светлана Миловановић

Садашњи назив - Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ - носи од децембра 1990. године. После готово две деценије од оснивања ова узорна школа добила је име великог научника Михаила Петровића - Мике аласа, иманентно њеном профилу и угледу међу гимназијама. Није лако из мноштва наставника издвојити личност која има посебне заслуге за ниво наставе, развој гимназије, њен углед и високо место међу српским гимназијама. Сви директори (Велимир Милошевић, Љубомир Милошевић, Војислав Дедејић, Вукоман Смоловић, Слободанка Перовић, Јован Симић) и сваки професор дао је свој допринос и уткао део своје личности у живот школе и неговање њеног имиџа који је задржала и данас. Па ипак, кроз историју школе, три личности се саме намећу: оснивач школе, професор Велимир Милошевић, који је био њен први директор и стрпљиво подизао ниво наставе и градио углед школе, др Зоран Ђинђић 70-тих година ученик школе и први демократски премијер и др Милан Ковачевић, професор филозофије који је извршио пресудан утицај на усмерења свог ученика Зорана Ђинђића. Многи ученици Девете достигли су изузетне резултате и положаје у области науке, уметности, културе, политике и спорта.