05.06.2017.

Републичко такмичење из српског језика и језичке културе

На Републичко такмичење из српског језика и језичке културе пласирали су се следећи ученици:

Илија Радаковић I-5
Милош Јовановић II-7
Марија Поповић III-1
Наталија Ђорђевић IV-6
Алекса Стаменић IV-2
Маја Црномарковић IV-5

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.