05.06.2017.

Републичко такмичење из српског језика и језичке културе

На Републичко такмичење из српског језика и језичке културе пласирали су се следећи ученици:

Илија Радаковић I-5
Милош Јовановић II-7
Марија Поповић III-1
Наталија Ђорђевић IV-6
Алекса Стаменић IV-2
Маја Црномарковић IV-5

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.