25.08.2017.

Обавештење - настава у школској 2017/18.

Настава у школској 2017/18. години почеће у петак, 1. септембра 2017. године по следећем распореду:

- први и трећи разред („а“ смена) пре подне од 8,00 часова

- други и четврти разред („б“ смена) после подне од 14,00 часова

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.