27.09.2017.

Сара Томовић IV-3 - Лауреат међународне БИОС олимпијаде у Русији

У периоду од 15.09. до 26.09, ученица одељења IV-3 Сара Томовић учествовала је на медјународној БИОС олимпијади у Санкт Петербургу. У такмичарском програму учествовала је с два рада: Импортанце оф хаир сампле аналyсис ин диагностиц пурпосес и Импортанце оф хаир аналyсис анд нутритион он генерал хеалтх статус. Оба рада су наградјена првом наградом, а додељена јој је и прва награда за најбољу презентацију. Такодје, указана јој је прилика да на отварњу БИОС олимпијаде излаже први рад у руској академији наука и уметности.

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.