30.10.2017.

Ивана Перовић, првакиња света у каратеу

На 10. Првенству света за кадете, јуниоре I млађе сениор, које се одржава од 25. До 30. октобра 2017. Године на Тенерифама, Шпанија, Ивана Перовић освојила је златну медаљу у категорији кадеткиња борбе појединачно -54 кг и на том путу је савладала шест такмичарки фантастичним укупним скором 20:0 без изгубљеног поена.

У првом колу савладала је такмичарку из Енглеске Цосгрове Ниамх Лиллy са 3:0, у другом колу такмичарку из Шкотске Мцнаб Царлy са 5:0, у трећем колу такмичарку из Чешке Степанова Вендулу са 4:0, у четвртом колу такмичарку из Шпаније Переира Виллалобус Сониу на изјашњејне, у петом колу такмичарку из Словачке Зимниковалова Зоју са 2:0 и финалном сусрету такмичарку из Бугарске Каменова Ивану са 4:0.

Диплома Иване Перовић

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ (Нови Београд, Булевар Маршала Толбухина 41 (бивша Гоце Делчева 41)) основана је 30. јуна 1961. године на основу Одлуке број 01-8185/1-61 Народног одбора Општине Нови Београд, и од 1. септембра те године почела са радом. Одлуку су потписали председник Општине Љубинко Пантелић и Велимир Милошевић, њен први директор. Школа је смештена у близини Студентског града, у згради подигнутој за потребе Основне школе „Жикица Јовановић - Шпанац“.