30.10.2017.

Ивана Перовић, првакиња света у каратеу

На 10. Првенству света за кадете, јуниоре I млађе сениор, које се одржава од 25. До 30. октобра 2017. Године на Тенерифама, Шпанија, Ивана Перовић освојила је златну медаљу у категорији кадеткиња борбе појединачно -54 кг и на том путу је савладала шест такмичарки фантастичним укупним скором 20:0 без изгубљеног поена.

У првом колу савладала је такмичарку из Енглеске Цосгрове Ниамх Лиллy са 3:0, у другом колу такмичарку из Шкотске Мцнаб Царлy са 5:0, у трећем колу такмичарку из Чешке Степанова Вендулу са 4:0, у четвртом колу такмичарку из Шпаније Переира Виллалобус Сониу на изјашњејне, у петом колу такмичарку из Словачке Зимниковалова Зоју са 2:0 и финалном сусрету такмичарку из Бугарске Каменова Ивану са 4:0.

Диплома Иване Перовић

Те, 1961/62. школске године гимназија је примила у радни однос 4 а наредне године још 17 наставника. У први разред је уписала 186 ученика и разврстала их у 6 одељења, већ следеће школске године уписала је у први и други разред 456 ученика. Исте школске године гимназија је отворила и трећи разред, једно одељење друштвено-језичког и два одељења природно-математичког смера, уписавши 81 ученика.