08.03.2018.

Oкружно (градско) такмичење из страних језик

Oкружно (градско) такмичење из страних језика ће бити одржано у деветој гимназији Михаило Петровић Алас са почетком у 10:00. Моле се учесници и њихови наставници да у школи буду у 9:30. Адреса школе: Булевар Маршала Толбухина(Бивша Гоце Делчева) 41, Нови Београд. Пријаве слати на маил mpalas@ptt.rs до 12.03.2018.

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.