08.03.2018.

Oкружно (градско) такмичење из страних језик

Oкружно (градско) такмичење из страних језика ће бити одржано у деветој гимназији Михаило Петровић Алас са почетком у 10:00. Моле се учесници и њихови наставници да у школи буду у 9:30. Адреса школе: Булевар Маршала Толбухина(Бивша Гоце Делчева) 41, Нови Београд. Пријаве слати на маил mpalas@ptt.rs до 12.03.2018.

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.