08.03.2018.

Oкружно (градско) такмичење из страних језик

Oкружно (градско) такмичење из страних језика ће бити одржано у деветој гимназији Михаило Петровић Алас са почетком у 10:00. Моле се учесници и њихови наставници да у школи буду у 9:30. Адреса школе: Булевар Маршала Толбухина(Бивша Гоце Делчева) 41, Нови Београд. Пријаве слати на маил mpalas@ptt.rs до 12.03.2018.

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ (Нови Београд, Булевар Маршала Толбухина 41 (бивша Гоце Делчева 41)) основана је 30. јуна 1961. године на основу Одлуке број 01-8185/1-61 Народног одбора Општине Нови Београд, и од 1. септембра те године почела са радом. Одлуку су потписали председник Општине Љубинко Пантелић и Велимир Милошевић, њен први директор. Школа је смештена у близини Студентског града, у згради подигнутој за потребе Основне школе „Жикица Јовановић - Шпанац“.