18.03.2018.

Резултати са окружног(градског) такмичења из страних језикa

Резултате са окружног(градског) такмичења из енглеског језика можете погледати ОВДЕ

Резултате са окружног(градског) такмичења из италијанског језика можете погледати ОВДЕ

Резултате са окружног(градског) такмичења из руског језика можете погледати ОВДЕ

Резултате са окружног(градског) такмичења из француског језика можете погледати ОВДЕ

Резултате са окружног(градског) такмичења из немачког језика можете погледати ОВДЕ

Резултате са окружног(градског) такмичења из шпанског језика можете погледати ОВДЕ

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.