06.07.2018.

Обавештење о упису

Упис ученика у први разред за школску 2018/19. годину обавиће се у понедељак и уторак, 9. и 10. јула 2018. године од 8,00 до 15,00 часова.

За упис је потребно предати следеће:

1. Попуњену пријаву за упис ученика у средњу школу

2. Оригинална сведочанства V,VI,VII и VIII разреда

3. Оригинално сведочанство о завршеном основном образовању и васпитању

4. Извод из матичне књиге рођених ( може и старије од 6 месеци)

Важна напомена: у пријави мора обавезно да буде наведен обавезни изборни предмет ( грађанско васпитање или верска настава) и два од понуђених изборних предмета и то:

1. Образовање за одрживи развој

2. Примењене науке

3. Језик, медији и култура

4. Појединац, група и друштво

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.