06.07.2018.

Обавештење о упису

Упис ученика у први разред за школску 2018/19. годину обавиће се у понедељак и уторак, 9. и 10. јула 2018. године од 8,00 до 15,00 часова.

За упис је потребно предати следеће:

1. Попуњену пријаву за упис ученика у средњу школу

2. Оригинална сведочанства V,VI,VII и VIII разреда

3. Оригинално сведочанство о завршеном основном образовању и васпитању

4. Извод из матичне књиге рођених ( може и старије од 6 месеци)

Важна напомена: у пријави мора обавезно да буде наведен обавезни изборни предмет ( грађанско васпитање или верска настава) и два од понуђених изборних предмета и то:

1. Образовање за одрживи развој

2. Примењене науке

3. Језик, медији и култура

4. Појединац, група и друштво

Школа је временом мењала називе. 1963. уписана је у регистар као Гимназија Нови Београд а 1965. као Девета београдска гимназија Нови Београд. Гимназија није могла да избегне ни усмерено образовање, ни интеграцију. Између 1979. до 1984. године била је интегрисана са Образовним центром „Први мај". Тада је имала и полазнике Вечерње школе. После неуспеле интеграције, регистрована је 1984. код Окружног привредног суда у Београду као Радна организација математичко-техничка средња школа „Михаило Петровић Алас", а три године касније код истог суда мења назив у Математичка школа „Михаило Петровић Алас“.