10.07.2018.

Немачка језичка диплома

Школске 2018/19. године, приликом уписа у први разред наше школе, ученици којима је немачки други страни језик, моћи ће да изаберу и тзв. ДСД немачки језик. Шта је заправо ДСД? Немачка језичка диплома првог степена (DSD, Deutsches Sprachdiplom) је диплома о постигнутом нивоу знања немачког језика, који одговара нивоу Б1 заједничког европског оквира и призната је на немачком говорном подручју.

Овај степен дипломе могу стећи само ученици 16 школа у Србији, одабраних на основу билатералног споразума СР Немачке и Републике Србије.

Ученици изабраних школа у Србији имају могућност полагања изпита за добијање ДСД.

Важно: полагање ДСД испита за ученике наше гимназије је бесплатно.

Заинтересовани ученици за ДСД немачки треба да положе тест из немачког језика, који школа организује у августу. На основу резултата теста формираће се одељења/групе.

Сви заинтересовани треба да се пријаве секретару школе 20. августа 2018. године од 9-12 часова ради полагања тестова. Тестирање ће се обавити у четвртак 23.08.2018. године у 9 часова.

Те, 1961/62. школске године гимназија је примила у радни однос 4 а наредне године још 17 наставника. У први разред је уписала 186 ученика и разврстала их у 6 одељења, већ следеће школске године уписала је у први и други разред 456 ученика. Исте школске године гимназија је отворила и трећи разред, једно одељење друштвено-језичког и два одељења природно-математичког смера, уписавши 81 ученика.