10.07.2018.

Немачка језичка диплома

Школске 2018/19. године, приликом уписа у први разред наше школе, ученици којима је немачки други страни језик, моћи ће да изаберу и тзв. ДСД немачки језик. Шта је заправо ДСД? Немачка језичка диплома првог степена (DSD, Deutsches Sprachdiplom) је диплома о постигнутом нивоу знања немачког језика, који одговара нивоу Б1 заједничког европског оквира и призната је на немачком говорном подручју.

Овај степен дипломе могу стећи само ученици 16 школа у Србији, одабраних на основу билатералног споразума СР Немачке и Републике Србије.

Ученици изабраних школа у Србији имају могућност полагања изпита за добијање ДСД.

Важно: полагање ДСД испита за ученике наше гимназије је бесплатно.

Заинтересовани ученици за ДСД немачки треба да положе тест из немачког језика, који школа организује у августу. На основу резултата теста формираће се одељења/групе.

Сви заинтересовани треба да се пријаве секретару школе 20. августа 2018. године од 9-12 часова ради полагања тестова. Тестирање ће се обавити у четвртак 23.08.2018. године у 9 часова.

Школа је временом мењала називе. 1963. уписана је у регистар као Гимназија Нови Београд а 1965. као Девета београдска гимназија Нови Београд. Гимназија није могла да избегне ни усмерено образовање, ни интеграцију. Између 1979. до 1984. године била је интегрисана са Образовним центром „Први мај". Тада је имала и полазнике Вечерње школе. После неуспеле интеграције, регистрована је 1984. код Окружног привредног суда у Београду као Радна организација математичко-техничка средња школа „Михаило Петровић Алас", а три године касније код истог суда мења назив у Математичка школа „Михаило Петровић Алас“.