19.10.2018.

Eвропска недеља кодирања

Наша школа се радионицама „How to Start a WordPress Blog“ (, „Како креирати WordPress блог“ ) и „Crocheting and Processing“ („Хеклање и Processing“) , које су одржане 19.10.2018. године укључила у Европску недељу кодирања (codeweek.eu ).

На радионици „How to Start a WordPress Blog“ ученици су имали прилике да виде како се прави блог и направе свој блог. Такође су се упознали са основним HTML таговима, и могли су да виде како се мењањем HTML тагова у документу мења и садржај страница на блогу.

Радионица „Crocheting and Processing“ је ученике упознала са програмским језиком Processing (processing.org ) и везом између шема за хеклање и алгоритама. Користећи Processing ученици су визуализовали процес хеклања модела круга на основу датог алгоритма.

Радионицу „How to Start a WordPress Blog“ је водила професорка Наташа Радека, а радионицу „Crocheting and Processing“ је водила професорка Милена Животић Илић уз асистенцију професорке Зоране Тошић.

Драмска секција учествовала је на овогодишњим Позоришним сусретима гимназија Србије, одржаним у Крагујевцу од 17.4. до 26.4.2015. Наши глумци Лука Вукшић, Мина Сладић, Мина Илић, Матеа Маћешић, Дуња Плазонић, Јулија Савић, Лазар Манић, Вук Ђурић, Василије Бјелоглав, Мирјана Ристичевић, Андријана Ожеговић, Ирена Ремовић и Тијана Чизмић, предвођени професорком Драганом Петровић, имали су прилику да одиграју своју представу у најстаријем позоришту у Србији Књажевско-српском театру.