26.10.2018.

Школско такмичење из филозофије

Наша школа већ неколико година уназад учествује на такмичењу у писању филозофских есеја на енглеском језику Baltic Sea Philosophical EssayEvent, које се одржава под покровитељством УНЕСКО-ве Међународне асоцијације и Финске асоцијације професора филозофије. Осим што ово такмичење омогућава ученицима да се такмиче са својим вршњацима из европских земаља, уједно представља и квалификације за републичко такмичење из филозофије под називом СОФИЈА – Српска олимпијада филозофије – која се организује сваке године у пожаревачкој гимназији.

Такмичење је организовано и изведено 23.10.2018. године.

Ове године на такмичење је изашло седам ученика четврте године. Они су писали есеј на теме које су нам послале колеге из Финске. После оцењивања и дешифровања, утврђено је да је аутор првопласираног есеја Реља Витошевић, одељење IV-6,а аутор другопласираног есеја Јована Рашевић, одељење IV-1. Наведени ученици пласирали су се у други круг такмичења на међународном нивоу. Њихови радови прослеђени су у Финску. Аутор првопласираног есеја квалификовао се на републичко такмичење и представљаће нашу школу на Српској олимпијади филозофије, која ће на пролеће бити одржана у пожаревачкој гимназији.

Професори који су учествовали на такмичењу су:
Снежана Полугић, организација такмичења и евалуација есеја
Веселка Сантини, евалуација есеја
Мирослав Илић, шифрирање и дешифровање

Baltic Sea Philosophy Essay Event, 23.10.2018.
Више информација можете погледати о овом догађају можете погледати ОВДЕ
У Бограду, 26.10.2018.
Снежана Полугић, проф. филозофије

Школа је временом мењала називе. 1963. уписана је у регистар као Гимназија Нови Београд а 1965. као Девета београдска гимназија Нови Београд. Гимназија није могла да избегне ни усмерено образовање, ни интеграцију. Између 1979. до 1984. године била је интегрисана са Образовним центром „Први мај". Тада је имала и полазнике Вечерње школе. После неуспеле интеграције, регистрована је 1984. код Окружног привредног суда у Београду као Радна организација математичко-техничка средња школа „Михаило Петровић Алас", а три године касније код истог суда мења назив у Математичка школа „Михаило Петровић Алас“.