21.03.2013.

Успеси наших ученика на такмичењима

Успеси наших ученика на такмичењима:

Награде на Републичком такмичењу из математике:

Први разред:
Станковић Младен - 3. награда

Други разред:
Јовановић Никола - 3. награда
Ковачевић Петар - похвала
Радиновић Милош - похвала
Николић Ана - похвала

Трећи разред:
Ћоровић Павле - 2. награда
Томић Ивана - 3. награда
Милаковић Адриан - похвала

На Републичко такмичење из енглеског језика пласирао се Ђорђе Димитријевић IV/3 и освојио 2. место, проф. Јасмина Ковачевић.

На Републичко такмичење из немачког језика пласирао се Лучић Марко IV/2 и освојио 2. место, проф. Јелена Чолић.

На Републичко такмичење из руског језика пласирале су се Лапчевић Нина IV/3 и Стефановић Нина IV/3 и освојиле 2. место, проф. Татјана Шуковић.

На Републичко такмичење из француског језика пласирала се Родић Милица IV/3 и освојила 2. место, проф. Радисав Котлајић.

Честитамо!

Школа је временом мењала називе. 1963. уписана је у регистар као Гимназија Нови Београд а 1965. као Девета београдска гимназија Нови Београд. Гимназија није могла да избегне ни усмерено образовање, ни интеграцију. Између 1979. до 1984. године била је интегрисана са Образовним центром „Први мај". Тада је имала и полазнике Вечерње школе. После неуспеле интеграције, регистрована је 1984. код Окружног привредног суда у Београду као Радна организација математичко-техничка средња школа „Михаило Петровић Алас", а три године касније код истог суда мења назив у Математичка школа „Михаило Петровић Алас“.