ПОЧЕТНА

Буди најбољи у друштву најбољих!

Желимо да вас упознамо са нашом гимназијом, садржајима и могућностима које она нуди ученицима у току четворогодишњег школовања.
Циљ наше гимназије је да ученици добију најшире опште и стручно образовање у области природних и друштвених наука, као и да буду што адекватније припремљени и оспособљени за наставак даљег школовања у високошколским установама. Гимназија исто тако развија и негује креативне и стваралачке способности, социјалне и културне вредности код ученика, како кроз сам наставни процес, тако и кроз низ ваннаставних активности, припремајући их за будуће одговорне, моралне, самосвесне и корисне чланове наше друштвене заједнице.
Целокупни процес васпитања и образовања обавља тим професора и стручњака са највишим академским звањима и богатим педагошким и методичким искуством.

Те, 1961/62. школске године гимназија је примила у радни однос 4 а наредне године још 17 наставника. У први разред је уписала 186 ученика и разврстала их у 6 одељења, већ следеће школске године уписала је у први и други разред 456 ученика. Исте школске године гимназија је отворила и трећи разред, једно одељење друштвено-језичког и два одељења природно-математичког смера, уписавши 81 ученика.