ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА

ПОЧЕТНА

ДЕВЕТАРИ НА ИЗЛОЖБИ МАРИНЕ АБРАМОВИЧ - „ЧИСТАЧ”

ДЕВЕТАРИ НА ТЕХНОЛОШКО-МЕТАЛУРШКОМ ФАКУЛТЕТУ

МАТЕМАТИКА - ПРОЈЕКТНА НАСТАВА

ПОЧЕТНА

Последње новости

14.12.2019.
Дани математике у Новом Саду
Ученици одељења 3-4, Ана Драгојевић и Јован Васић, учествовали су...

6.12.2019.
Aкцијa Црвеног крста Нови Београд
Одржано предавање „Против дуванског дима и алкохолизма"..

27.11.2019.
Одржано предавање о страдању цивила на простору НДХ
Представници из Музеја жртава геноцида..

17.11.2019.
Посета Деветара Историјском музеју
Група ученика трећег и четвртог разредa..

16.11.2019.
Посета Деветара Технолошко-металуршком факултету
Ученици четвртог разреда (20) Девете гимназије“ Михаило Петровић-Алас“ посетили су Технолошки факултет 15.11. 2019 са наставником Бранком Кујовић.

15.11.2019.
Активности
Током октобра и новембра посетили смо изложбе и фестивал..

15.11.2019.
Са трибине „Из Девете у свет”
Tрибинa „Из Девете у свет”..

(ПРИКАЖИ СВЕ НОВОСТИ)

Буди најбољи у друштву најбољих!

Желимо да вас упознамо са нашом гимназијом, садржајима и могућностима које она нуди ученицима у току четворогодишњег школовања. Циљ наше гимназије је да ученици добију најшире опште и стручно образовање у области природних и друштвених наука, као и да буду што адекватније припремљени и оспособљени за наставак даљег школовања у високошколским установама.

Гимназија исто тако развија и негује креативне и стваралачке способности, социјалне и културне вредности код ученика, како кроз сам наставни процес, тако и кроз низ ваннаставних активности, припремајући их за будуће одговорне, моралне, самосвесне и корисне чланове наше друштвене заједнице.

Целокупни процес васпитања и образовања обавља тим професора и стручњака са највишим академским звањима и богатим педагошким и методичким искуством.

Занимљиво

Драмска секција учествовала је на овогодишњим Позоришним сусретима гимназија Србије, одржаним у Крагујевцу од 17.4. до 26.4.2015. Наши глумци Лука Вукшић, Мина Сладић, Мина Илић, Матеа Маћешић, Дуња Плазонић, Јулија Савић, Лазар Манић, Вук Ђурић, Василије Бјелоглав, Мирјана Ристичевић, Андријана Ожеговић, Ирена Ремовић и Тијана Чизмић, предвођени професорком Драганом Петровић, имали су прилику да одиграју своју представу у најстаријем позоришту у Србији Књажевско-српском театру.