ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА

ПОЧЕТНА

ДЕВЕТАРИ НА ИЗЛОЖБИ МАРИНЕ АБРАМОВИЧ - „ЧИСТАЧ”

ДЕВЕТАРИ НА ТЕХНОЛОШКО-МЕТАЛУРШКОМ ФАКУЛТЕТУ

МАТЕМАТИКА - ПРОЈЕКТНА НАСТАВА

ПОЧЕТНА

Последње новости

17.11.2019.
Посета Деветара Историјском музеју
Група ученика трећег и четвртог разредa..

16.11.2019.
Посета Деветара Технолошко-металуршком факултету
Ученици четвртог разреда (20) Девете гимназије“ Михаило Петровић-Алас“ посетили су Технолошки факултет 15.11. 2019 са наставником Бранком Кујовић.

15.11.2019.
Активности
Током октобра и новембра посетили смо изложбе и фестивал..

15.11.2019.
Са трибине „Из Девете у свет”
Tрибинa „Из Девете у свет”..

5.11.2019.
Трибина „Савети садашњих студената будућим студентима"

4.11.2019.
Експеримент пројектне наставе из математике у 3. разреду
Ученици 3-7 су на часу математике код проф. Маје Костадиновић..

14.6.2019.
Упис у први разред
Упис у први разред обавиће се у Деветој гимназији 8. и 9.07.2019.

(ПРИКАЖИ СВЕ НОВОСТИ)

Буди најбољи у друштву најбољих!

Желимо да вас упознамо са нашом гимназијом, садржајима и могућностима које она нуди ученицима у току четворогодишњег школовања. Циљ наше гимназије је да ученици добију најшире опште и стручно образовање у области природних и друштвених наука, као и да буду што адекватније припремљени и оспособљени за наставак даљег школовања у високошколским установама.

Гимназија исто тако развија и негује креативне и стваралачке способности, социјалне и културне вредности код ученика, како кроз сам наставни процес, тако и кроз низ ваннаставних активности, припремајући их за будуће одговорне, моралне, самосвесне и корисне чланове наше друштвене заједнице.

Целокупни процес васпитања и образовања обавља тим професора и стручњака са највишим академским звањима и богатим педагошким и методичким искуством.

Занимљиво

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.