ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА

Последње новости

ВАЖНА НОВОСТ
Специјализована одељења
За ученике надарене за историју и географију, као и за ученике IT одељења, Пријава за специјализована обавештења, План наставе за IT одељење, Пробни тестови за специјализ.одељење за историју и географију

14.05.2020.
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА МАТУРАНТЕ
Спискови и распоред полагања матурских испита и одбрана матурских радова

08.05.2020.
Обавештење
Изборни предмети за будући трећи разред

31.03.2020.
Обавештење
У току је пријављивање за специјализована одељења

23.03.2020.
Обавештење за све

16.03.2020.
Обавештење за родитеље (спровођење наставе на даљину)
Родитељима/законским заступницима ученика основних и средњих школа

07.03.2020.
Прелиминарни резултати општинског такмичења из српског језика
Прелиминарне резултате општинског такмичења из српског језика можете погледати

(ПРИКАЖИ СВЕ НОВОСТИ)

Буди најбољи у друштву најбољих!

Желимо да вас упознамо са нашом гимназијом, садржајима и могућностима које она нуди ученицима у току четворогодишњег школовања. Циљ наше гимназије је да ученици добију најшире опште и стручно образовање у области природних и друштвених наука, као и да буду што адекватније припремљени и оспособљени за наставак даљег школовања у високошколским установама.

Гимназија исто тако развија и негује креативне и стваралачке способности, социјалне и културне вредности код ученика, како кроз сам наставни процес, тако и кроз низ ваннаставних активности, припремајући их за будуће одговорне, моралне, самосвесне и корисне чланове наше друштвене заједнице.

Целокупни процес васпитања и образовања обавља тим професора и стручњака са највишим академским звањима и богатим педагошким и методичким искуством.

Занимљиво

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.