ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА

ПОЧЕТНА

ДЕВЕТАРИ НА ИЗЛОЖБИ МАРИНЕ АБРАМОВИЧ - „ЧИСТАЧ”

ДЕВЕТАРИ НА ТЕХНОЛОШКО-МЕТАЛУРШКОМ ФАКУЛТЕТУ

МАТЕМАТИКА - ПРОЈЕКТНА НАСТАВА

ПОЧЕТНА

Последње новости

14.12.2019.
Дани математике у Новом Саду
Ученици одељења 3-4, Ана Драгојевић и Јован Васић, учествовали су...

6.12.2019.
Aкцијa Црвеног крста Нови Београд
Одржано предавање „Против дуванског дима и алкохолизма"..

27.11.2019.
Одржано предавање о страдању цивила на простору НДХ
Представници из Музеја жртава геноцида..

17.11.2019.
Посета Деветара Историјском музеју
Група ученика трећег и четвртог разредa..

16.11.2019.
Посета Деветара Технолошко-металуршком факултету
Ученици четвртог разреда (20) Девете гимназије“ Михаило Петровић-Алас“ посетили су Технолошки факултет 15.11. 2019 са наставником Бранком Кујовић.

15.11.2019.
Активности
Током октобра и новембра посетили смо изложбе и фестивал..

15.11.2019.
Са трибине „Из Девете у свет”
Tрибинa „Из Девете у свет”..

(ПРИКАЖИ СВЕ НОВОСТИ)

Буди најбољи у друштву најбољих!

Желимо да вас упознамо са нашом гимназијом, садржајима и могућностима које она нуди ученицима у току четворогодишњег школовања. Циљ наше гимназије је да ученици добију најшире опште и стручно образовање у области природних и друштвених наука, као и да буду што адекватније припремљени и оспособљени за наставак даљег школовања у високошколским установама.

Гимназија исто тако развија и негује креативне и стваралачке способности, социјалне и културне вредности код ученика, како кроз сам наставни процес, тако и кроз низ ваннаставних активности, припремајући их за будуће одговорне, моралне, самосвесне и корисне чланове наше друштвене заједнице.

Целокупни процес васпитања и образовања обавља тим професора и стручњака са највишим академским звањима и богатим педагошким и методичким искуством.

Занимљиво

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.