15.05.2013.

Успеси ученика Девете београдске гимназије на такмичењима:

- Дмитровић Марко III-6, проф. Весна Ковачевић, освојио је 3. место на републичком такмичењу из историје

- Соња Ангеловски II-3, проф. Весна Димитријевић, освојила је 2. место на републичком такмичењу из латинског језика

- Јовановић Алекса II-4, проф. Милица Петровић, освојио је 1. место и златну медаљу на републичком такмичењу из хемије

- Соња Савић II-5, проф. Миланка Васиљевић, освојила је 2. место на Књижевној олимпијади

Честитамо свим ученицима и професорима на постигнутом успеху!

Школа је временом мењала називе. 1963. уписана је у регистар као Гимназија Нови Београд а 1965. као Девета београдска гимназија Нови Београд. Гимназија није могла да избегне ни усмерено образовање, ни интеграцију. Између 1979. до 1984. године била је интегрисана са Образовним центром „Први мај". Тада је имала и полазнике Вечерње школе. После неуспеле интеграције, регистрована је 1984. код Окружног привредног суда у Београду као Радна организација математичко-техничка средња школа „Михаило Петровић Алас", а три године касније код истог суда мења назив у Математичка школа „Михаило Петровић Алас“.