15.03.2015.

Резултати такмичења из страних језика

Резултати такмичења из страних језика су доступни ниже:

Резултати - руски језик
Резултати - енглески језик
Резултати - италијански језик
Резултати - француски језик
Резултати - шпански језик
Резултати - немачки језик

Свечана подела диплома ученицима за освојено прво, друго и треће место обавиће се на састанку градске секције професроа енглеског језика, седмог априла 2015. у 19 часова, у Првој београдској гимназији, ул. Цара Душана 61.

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.