18.05.2016.

Драмски студио Девете гимназије

Драмски студио Девете гимназије "Михаило Петровић Алас" учествовao је на 20. Позоришним сусретима ученика гимназија Србије, одржаним у Крагујевцу од 1. до 12. априла 2016. године на сцени најстаријег позоришта у Србији у конкуренцији 24 српске гимназије. Ове године Деветари су одлучили да буду другачији од осталих и да проговоре о многим прећуткиваним темама, као што су суицид, злостављање, болести попут булимије и анорексије, великом притиску, или пак занемаривању од стране родитеља и друштва.

Након представе уследиле су бројне похвале публике и жирија, а такође и награда за најбољи ученички текст на овогодишњим Сусретима.

Мина Сладић

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ (Нови Београд, Булевар Маршала Толбухина 41 (бивша Гоце Делчева 41)) основана је 30. јуна 1961. године на основу Одлуке број 01-8185/1-61 Народног одбора Општине Нови Београд, и од 1. септембра те године почела са радом. Одлуку су потписали председник Општине Љубинко Пантелић и Велимир Милошевић, њен први директор. Школа је смештена у близини Студентског града, у згради подигнутој за потребе Основне школе „Жикица Јовановић - Шпанац“.