10.04.2017.

Обавештење о прослави 40-годишњице матуре генерације 76/77

Дана 27.05.2017.године, у 19 часова, испред IX ГИМНАЗИЈЕ „МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ АЛАС“, окупиће се матуранти генерације 76/77 из одељења IV – 7, како би прославили четрдесетогодишњицу матуре. Након обраћања професора у одељењу гимназије и срдачног поздрава старих пријатеља у школским клупама, прослава ће се наставити у ресторану „КРИМ“, у ул. Гоце Делчева бр.33.

Особа за контакт:
ВЕСНА ЈАЊИЋ (МИЛИНКОВИЋ)
Тел.: 064/ 2308131

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.