12.10.2018.

Посета Институту за нуклеарне науке "Винча"

Дана 19. септембра у оквиру предмета примењене науке, ученици наше школе посетили су Институт за нуклеарне науке "Винча". Ученике су дочекали стручни водичи који су их упознали са научним, истаживачким и привредним делатностима института. Ученици су имали научна предавања из области физике, молекуларне биологије, физичке хемије, бројне експерименте у лабораторијама овог института, као и могућност да поставе низ питања организаторима, сарадницима и предавачима. Ове године Институт "Винча" слави 70 година постојања и тим поводом организован је овај празник науке.

Драмска секција учествовала је на овогодишњим Позоришним сусретима гимназија Србије, одржаним у Крагујевцу од 17.4. до 26.4.2015. Наши глумци Лука Вукшић, Мина Сладић, Мина Илић, Матеа Маћешић, Дуња Плазонић, Јулија Савић, Лазар Манић, Вук Ђурић, Василије Бјелоглав, Мирјана Ристичевић, Андријана Ожеговић, Ирена Ремовић и Тијана Чизмић, предвођени професорком Драганом Петровић, имали су прилику да одиграју своју представу у најстаријем позоришту у Србији Књажевско-српском театру.