ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА

Даниловић Драган

Oбавештење о одржавању градског такмичења из страних језика (осим енглеског)

Даниловић Драган

Рођен је 1970. г. у Мајданпеку. Као збуњени продукт реалног социјализма и у складу са инфантилном представом о животу као безазленој авантури уписује и завршава Бродарску школу. Међутим, наутика је била само привремена фасцинација. Њу ће заменити теологија као трајно опредељење. Завршава Православни богословски факултет Београдског универзитета.

Предаје верску наставу (Православни катихизис) од 2004. г. Професор је верске наставе у 9. гимназији од 2015. г. У међувремену је учествовао у изради новог Наставног плана и програма за Православни катихизис, као и у изради нових уџбеника за исти предмет.

Циљ његовог образовног и васпитног рада је да се хуманизам стави у средиште образовног процеса, насупрот јасној и недвосмисленој намери да се модерно образовање претвори у фабриковање извршилаца различитих послова. Доследно се труди да деконструише опште прихваћени став о „изгубљеном времену“, тј. да вредновање живота лиши било каквих лукративних референци. Настоји да из богатог православног наслеђа својим ученицима истакне преображај који је човеку као бићу у настајању могућ, стављајући у правилан однос аскетско и литургијско.

Ожењен је и отац је двоје деце: Софије и Јована.

Последње новости

11.3.2019.
Увођење у војну евиденцију
Погледајте видео