Антал Данијела

Антал Данијела

Рођена је у Свилајнцу, где је завршила основну школу и Гимназију, природно-математичког смера. Дипломирала je на Филолошком факултету Универзитета у Београду, на Kатедри за Eнглески језик и књижевност.

Радно искуство стекла је кроз дугогодишњи рад у Првој економској школи у Београду (2001.-2017.године), а у Деветој гимназији „Михаило Петровић Алас“ ради од 2014. године. У школској 2016/2017.години, уз истовремени рад у средњој стручној школи и гимназији , своје радно искуство у настави страног језика обогаћује и заокружује радом и у Основној школи „Милена Павловић-Барили“, из које носи незаборавне и предивне утиске.

Била је члан Друштва за стране језике и књижевности Србије до 2014.године и ELTA-e (English Language Teachers' Association - Удружење наставника енглеског језика) 2016. и 2017. године. У циљу континуираног стручног усавршавања, похађала је многобројне семинаре и конференције домаћих и страних предавача, у организацији Министарства просвете, Oxford University Department for Continuing Education, Oxford Teachers' Academy као и Oxford University Press-a, и до сада је остварила преко 450 сати стручног усавршавања.

Поносна је и радује се успесима својих бивших и садашњих ђака, којима жели да пренесе и усади праве животне вредности као и целоживотни лајтмотив: „Знање је моћ“* - речи великог енглеског филозофа, правника, државника и есејисте, Франсиса Бејкона.

* Sir Francis Bacon: Meditationes Sacrae (1597); у оригиналу на латинском: “Nam et ipsa scientia potestas est.“, преведено на енглески: “Knowledge itself is power” или “for knowledge itself is power”.