ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА

Бојана Бабић

Oбавештење о одржавању градског такмичења из страних језика (осим енглеског)

Бојана Бабић

Рођена 27.08.1986. у Београду. Завршила је Трећу београдску гимназију 2005, а Филолошки факултет у септембру 2009 године. Мастер рад на тему Фразеолошки изрази у италијанском, енглеском и српском језику одбранила 2011 Била је стипендиста Универзитета за странце из Перуђе и Владе Италије. У Деветој гимназији ради од 2013. Ученике је до сада водила на такмичења у нашој земљи и у Италији. Њени ђаци сваке године полажу испит за сертификацију италијанског језика (CELI). У свом радуCELI). У свом раду). У свом раду покушава да их заинтересује не само за језик већ и за италијанску културу и начин живота. Желећи да Деветарима што више приближи Италију, 2016 покреће културну размену ђака са гимназијом ,,Галилео Галилеј'' са Сицилије. Срећна је и поносна што је размена током две године изнедрила много тога лепог, укључујући и чврста пријатељства. На њен предлог 2017. Општина Гарњано на Гарди организује Курс италијанске културе за гимназијалце у коме учествују и њени ученици. Велики је заљубљеник у италијанску музику и филм, те са ђацима редовно певуши и не пропушта прилику да их одведе на Фест и Недељу италијанског филма. Предаје и у Земунској гимназији.

Последње новости

11.3.2019.
Увођење у војну евиденцију
Погледајте видео