Димитријевић Мирко

Димитријевић Мирко

Професор информатике.

Рођен 4. априла 1985. у Прокупљу. Основну школу и гимназију природно-математичког смера завршио је у Куршумлији, као ученик генерације и носилац Вукове дипломе. 2013. године дипломирао је на Саобраћајном факултету Универзитета у Београду. Током студирања активно се бавио студентским организовањем. Био је продекан студент у два мандата, оснивач Студентског парламента Универзитета у Београду и СКОНУС-а. Члан многобројних комисија, које су се бавиле побољшању квалитета наставе. Од 2010. се бави припремом студената техничких факултета за полагање испита из математике, програмирања, операционих истраживања. Припремио око 3000 студената за полагање испита. Од 2021. године ради у Деветој гимназији. Говори енглески и руски језик. Ожењен. Отац малог Алексе. Игра шах и кошарку. Воли да путује.