Игор Матијашевић

Игор Матијашевић

Игор Матијашевић је рођен 1986. године у Сиску (Р. Хрватска). Основну и средњу школу завршио је у Херцег-Новом. Дипломирао је на студијском програму “Професор хемије” на Хемијском факултету Универзитета у Београду 2009. године. Тренутно је докторанд на Хемијском факултету у ужој научној области дидактика хемије.

У периоду од 2009. до 2011. био је ангажован као сарадник у настави на пословима реализације вежби из методичке групе предмета на наставном смеру Хемијског факултета. Од 2011. до 2017. године радио је у звању асистента на Катедри за наставу хемије Хемијског факултета. Током 2017. године радио је у “Школи за дизајн” и Техничкој школи “Раде Кончар” у Београду. У Деветој гимназији “Михаило Петровић Алас” ради од септембра 2019. године.

Игор Матијашевић је коаутор десетак стручних и научних радова, који су публиковани у домаћим и међународним часописима за педагогију и предметну дидактику.