ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА

Миловановић Светлана

Oбавештење о одржавању градског такмичења из страних језика (осим енглеског)

Миловановић Светлана

По завршетку гимназије у родном Ужицу, студирала у Београду на Филолошком факултету. Дипломирала на одсеку за југословенске књижевности и српскохрватски језик, смер организација културних делатности. Магистрирала на Филолошком факултету у Београду, на групи за методику наставе књижевности. Одбранивши докторску дисертацију, стекла је научно звање доктора филолошких наука.

Радно искуство стицала у више београдских школа. Од 2001. г. ради у Деветој гимназији као професор српског језика и књижевности. Аутор је више текстова објављених у стручним часописима; учесник и излагач на конгресима слависта. У богатом педагошком раду, дужем од две деценије, успешно подстицала и пратила ученике на такмичењима из језика и на литерарним конкурсима, о чему сведоче бројне награде.

Последње новости

11.3.2019.
Увођење у војну евиденцију
Погледајте видео