Радека Наташа

Радека Наташа

Рођена у Београду, одрасла и живи на Новом Београду, увек поред неке реке. У Деветој гимназији је од 2011 године, предаје рачунарство и информатику као и стручне предмете у специјализованом ИТ одељењу.

Бивши ђак IX гимназије, у коју се радо враћа сваки дан. Један од разлога што уписује Математички факултет је свакако био и професор Душан Димитријевић који је математику у средњој школи учинио лепом и занимљивом.

На Математичком факултету у Београду стекла је звање дипломирани математичар, смер рачунарство и информатика. Држала курс о паралелном програмирању на графичким NVidia картицама у језику C CUDA на Математичком факултету неколико година. Радила као програмер у Технолошком инкубатору на Институту за физику при Електротехничком факултету.

Усавршавала се на разним иностраним факултетима похађајући семинаре и летње школе, стичући знања, пријатеље и дивне успомене. Највише утисака су оставили боравак на Московском државном универзитету Ломаносов и Техничком Универзитету у Дрездену. Области интересовња и истраживања су јој вероватносне логике, машинско учење, аутономни агенти, развој софтвера, паралелно програмирање.

Воли животиње и природу.