ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА

Радић-Тадић Миланка

Oбавештење о одржавању градског такмичења из страних језика (осим енглеског)

Радић-Тадић Миланка

Професор филозофије. Рођена у Невесињу, школовала се, од основне школе до завршетка Филозофског факултета, групе за Филозофију, у Београду. Бивши је ученик Девете гимназије. Удата је, има једног сина. Ген прадеде комите ју је у младости усмерио ка опозиционом политичком ангажману. Седамдесетих и осамдесетих година прошлог века више мандата је била члан Извршног одбора Филозофског друштва Србије, које је због свог опозиционог деловања било на црној листи код Титових власти, па тако и дотична. Деведесетих година, заједно са колегама из 15 београдских гимназија, оснивач је Форума београдских гимназија, који је прерастао у данашњу Унију синдиката просветних радника. Што се тиче струке, највише је сарађивала и даље сарађује са Заводом за уџбенике и наставна средства по чијем позиву је писала многе рецензије.

Неколико година поледње декаде радила је на пројекту Института за психологију под називом "Култура критичког мишљења", пројекту у овиру реформе образовања.

Последње новости

11.3.2019.
Увођење у војну евиденцију
Погледајте видео