ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА

Станисављевић Душка

Oбавештење о одржавању градског такмичења из страних језика (осим енглеског)

Станисављевић Душка

Дипломирла на групи за Психологију (клиничку) Филозофског факултета у Београду 28. јуна 1988. са оценом 9,50. Током 1993 - 95. похађала је двогодишњи семинар „Учење Сигмунда Фројда“ у организацији Друштва психоаналитичких психотерапеута Србије у Институту за ментално здравље. Од 2006. похађала је више семинара акредитованих од стране Министарства просвете, у организацији Института за педагошка истраживања и центра за примењену психологију (Дефицит пажње и хиперактивност, Припрема за јавни наступ и овладавање тремом, За, против и како - вештина аргументоване дискусије, Наставних као креатор климе у одељењу, Израда тестова, Оцењивање, Између прописа и праксе).

Током 1993-94. радила у Центру за смештај и дневни боравак деце и омладине ометене у развоју (ментално недовољно развијена, глува и наглува деца). У периоду 1997-98. радила као стручни сарадник у П.У. Звездара, а од 1998. до 2001. у П.У. Врачар где је била и координатор стручне службе. Од 2001. ради као професор психологије и грађанског васпитања у Деветој гимназији.

Радећи у стручној служби П.У. ангажовала се на побољшању квалитета васпитно-образовног рада кроз еваулацију и обогаћивање старих облика рада, као и осмишљавање нових програма. Ангажовала се на увођењу програма „Самопоштовање код деце“. Бавила се индивидуалним радом са родитељима као исаветодавним радом. Припремала већа, активе и различите облике стручног усавршавања. Иницирала психолошко тестирање васпитачица и медицинских сестара у дечијим вртићима у сврху професионалне селекције. Од 2007. учествује у професионалној селекцији за ТЕНТ - Обреновац, за БЕК - Зрењанин ...

Објављени радoви у стручним часописима: „Поремећају понашања код деце са оштећеним слухом“ (Дефектолошка теорија и пракса бр. 1/94); „Ментално-хигијенски значај комуникације дете-медицинска сестра,на јасленом узрасту“ (Зборник радова - скуп здравствених радника, Златибор 1997.)

Излагања на стручним скуповима: Београд 1994. (Домо омладине) - Годишњица Дефектолошког факултета; Златибор 1997. - Скуп здравствених радника

Последње новости

11.3.2019.
Увођење у војну евиденцију