ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА - Презентација о Цезаровом освајању Британије

Презентација о Цезаровом освајању Британије

У суботу, 23. априла 2016. од 16h, у просторијама Филолошког факултета осморо ученика друге године, друштвено-језичког смера наше гимназије, предвођени професорком латинског језика, Весном Димитријевић, одржали су, на енглеском језику, презентацију о Цезаровом освајању Британије. Овај угледни час изведен је у оквиру семинара за професоре класичне филологије из целе Србије. Наишао је на велики одзив свих присутних ученика и професора различитих школа, као и претходно изводјење у препуној свечаној сали Девете гимназије. Час су са ученицима припремале професорке Гордана Ранђеловић и Весна Димитријевић, као приказ корелације у оквиру наставе енглеског и латинског језика.

Праћени бројним аплаузима и похвалама, наши ученици су још једном, на најбољи начин, репрезентовали нашу школу. Презентацију су реализовали: Оливера Деканић, Марија Поповић, Доротеја Кокановић, Марија Спасеновић, Лена Шаренац, Вања Марковић, Анастасија Вукић, Милена Мимица и Јована Јеремић.

Филип Ивановић II3

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.