Презентација о Цезаровом освајању Британије

У суботу, 23. априла 2016. од 16h, у просторијама Филолошког факултета осморо ученика друге године, друштвено-језичког смера наше гимназије, предвођени професорком латинског језика, Весном Димитријевић, одржали су, на енглеском језику, презентацију о Цезаровом освајању Британије. Овај угледни час изведен је у оквиру семинара за професоре класичне филологије из целе Србије. Наишао је на велики одзив свих присутних ученика и професора различитих школа, као и претходно изводјење у препуној свечаној сали Девете гимназије. Час су са ученицима припремале професорке Гордана Ранђеловић и Весна Димитријевић, као приказ корелације у оквиру наставе енглеског и латинског језика.

Праћени бројним аплаузима и похвалама, наши ученици су још једном, на најбољи начин, репрезентовали нашу школу. Презентацију су реализовали: Оливера Деканић, Марија Поповић, Доротеја Кокановић, Марија Спасеновић, Лена Шаренац, Вања Марковић, Анастасија Вукић, Милена Мимица и Јована Јеремић.

Филип Ивановић II3

Те, 1961/62. школске године гимназија је примила у радни однос 4 а наредне године још 17 наставника. У први разред је уписала 186 ученика и разврстала их у 6 одељења, већ следеће школске године уписала је у први и други разред 456 ученика. Исте школске године гимназија је отворила и трећи разред, једно одељење друштвено-језичког и два одељења природно-математичког смера, уписавши 81 ученика.