Презентација о Цезаровом освајању Британије

У суботу, 23. априла 2016. од 16h, у просторијама Филолошког факултета осморо ученика друге године, друштвено-језичког смера наше гимназије, предвођени професорком латинског језика, Весном Димитријевић, одржали су, на енглеском језику, презентацију о Цезаровом освајању Британије. Овај угледни час изведен је у оквиру семинара за професоре класичне филологије из целе Србије. Наишао је на велики одзив свих присутних ученика и професора различитих школа, као и претходно изводјење у препуној свечаној сали Девете гимназије. Час су са ученицима припремале професорке Гордана Ранђеловић и Весна Димитријевић, као приказ корелације у оквиру наставе енглеског и латинског језика.

Праћени бројним аплаузима и похвалама, наши ученици су још једном, на најбољи начин, репрезентовали нашу школу. Презентацију су реализовали: Оливера Деканић, Марија Поповић, Доротеја Кокановић, Марија Спасеновић, Лена Шаренац, Вања Марковић, Анастасија Вукић, Милена Мимица и Јована Јеремић.

Филип Ивановић II3

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.