ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА

Цупаћ Саша

Oбавештење о одржавању градског такмичења из страних језика (осим енглеског)

Цупаћ Саша

У улици Краљице Наталије: Рођен 1963. године, а нешто доцније завршава ЕТШ „Никола Тесла“. Србин, православне вере. Потомак ускока српске Далмације. У младости: плови Дунавом, пеца, пише песме, свира гитару, лета проводи у Задру... Завршио Физички факултет у Београду, смер - примењена физика, говори, чита и пише: српски, црногорски, бошњачки, хрватски.

Користи се: бугарским, словеначким, руским, тарзанским енглеским... Професор Девете елитне гимназије од 1991. Вечити таленат... Слободни уметник... Оженио уметницу, слободу пустио низ воду, изродио синове: Павла и Гаврила

Прегнућа: Два пута као средњошколац био први у Београду из електротехнике. Два пута као средњошколац био „песник Београда“. Као школарац био првак школе у шаху, стрељаштву, кросу. Првак Београда у кросу 2006. Године (у свом узрасту). Истрчао десетак полумаратона (најбоље време: 1ч , 32мин).

Интересовања: Све што воле млади – трчање, планинарење, пливање, бициклизам, фотографија, гитара...

Философија: Прво творити, па онда учити

Последње новости

11.3.2019.