Дебатни клуб

Дебатни клуб основан је 2006. године и од тада ради без прекида. У оквиру дебатног клуба организују се предавања на којима се полазници упознају са основама дебате. Циљ је стицање знања које би омогућило ученицима да изграде сопствени „случај“ и да га одбране. На тај начин развија се способност аргументоване одбране става. У школи се сваке године организује и Дебатни турнир, како би полазници, поред теоријског, стекли и практично искуство. Кроз саму дебату развијају се реторичке способности ученика. Теме бирају наставници и ученици и оне су увек везане за свакодневни живот, ученичку проблематику, интересантне и интригантне. Планира се интензивирање сарадње са другим дебатним клубовима, како би ученици стекли више дебатног искуства.

Драмска секција учествовала је на овогодишњим Позоришним сусретима гимназија Србије, одржаним у Крагујевцу од 17.4. до 26.4.2015. Наши глумци Лука Вукшић, Мина Сладић, Мина Илић, Матеа Маћешић, Дуња Плазонић, Јулија Савић, Лазар Манић, Вук Ђурић, Василије Бјелоглав, Мирјана Ристичевић, Андријана Ожеговић, Ирена Ремовић и Тијана Чизмић, предвођени професорком Драганом Петровић, имали су прилику да одиграју своју представу у најстаријем позоришту у Србији Књажевско-српском театру.