ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА

БеоГрадска КулТура – Бео Кул Градска Тура

Oбавештење о одржавању градског такмичења из страних језика (осим енглеског)

БеоГрадска КулТура – Бео Кул Градска Тура

Ученици Девете гимназије су и ове године, по четврти пут, учесници пројекта Завода за заштиту споменика културе града Београда под називом „БеоГрадска КулТура – Бео Кул Градска Тура“. Тема овогодишње шетње била је Дунавска падина. Поред наших ученика, споменике културе су представљали и ученици Прве, Тринаесте и Четрнаесте гимназије као и ученици Школе за дизајн и Архитектонске техничке школе.

Пројекат је остварен у више етапа. У првој етапи ученици су, подељени у тимове, истраживали историајат различитих споменика културе као и њихов значај и архитектонске одлике. У другој етапи су ученици своје радове презентовали у школама које су учествовале у пројекту. Наши ученици су у фебруару посетили Тринаесту гимназију.

Тим Девете гимназије, предвођен професорком географије Снежаном Цветић, чинили су:

Алекса Лукић и Александар Кнежевић који су представљали Бајракли џамију;

Ива Димитријевић и Тијана Гојковић које су представљале Спомен дом вајара Радете Станковића;

Милош Вујичић и Анастасија Вукић представљали су Кућу Милана Пироћанца.

Завршна етапа пројекта одржана је 20. маја 2017. године. Ауторке пројекта, историчарке уметности Ксенија Ћирић и Бојана Ибрајтер Газибара, виши стручни сарадници Завода за заштиту споменика културе града Београда, дочекале су ученике на Студентском тргу одакле је шетња кренула. Ученици, њихови професори и пријатељи имали су прилику да се упознају са 20 споменика културе на подручју Дунавске падине. Пројекат је имао за циљ да на занимљив начин приближи ученицима богатства културне и историјске баштине града Београда.

Последње новости

11.3.2019.
Увођење у војну евиденцију
Погледајте видео