Драмска секција

Од 2008. у гимназији опет је почела са радом драмска секција на челу са професорком српског језика и књижевности Драганом Петровић.

Иако настаје на импровизованој сцени школског хола, захваљујући ентузијазму професорке и ђака, она прераста у стециште младих уметника, од којих многи свој уметнички живот настављају на Академији драмских уметности и Примењеној уметности.

Драмска секција има самосталну продукцију; од техничке реализације, адаптације текста, сценографије, шминке, костима и реквизита, а у изради сценографије активно учествује и школски домар Милан Филиповић. Кроз секцију је прошло преко 200 учесника. Годишњи рад секција реализује кроз два пројекта: један за млађи узраст (Снежана и седам патуљака, Успавана лепотица, Пепељуга, Лепотица и звер) и други за старију публику (Госпођа министарка, Обична прича, Лет изнад кукавичијег гнезда). Секција активно сарађује са Домом омладине, који уступа салу и на свој репертоар поставља наше представе у чијој реализацији активно учествује и Амерички кутак. Представа "Лепотица и звер" је у протеклој 2012/2013. изведена неколико пута, а имала је и две хуманитарне представе за децу из Свратишта, Дома за незбринуте, ромску и децу са посебним потребама.

Представа "Лет изнад кукавичијег гнезда" обележила је десетогодишњицу Америчког кутка у великој сали Дома омладине, а изведена је и у Суботици, Новом Саду, Врању и Нишу.

Представе "Госпођа министарка" и "Обична прича" гостовале су у Сусретима гимназија у Крагујевцу, СКЦ-у Новог Београда и на Фестивалу младих Новог Београда.

Те, 1961/62. школске године гимназија је примила у радни однос 4 а наредне године још 17 наставника. У први разред је уписала 186 ученика и разврстала их у 6 одељења, већ следеће школске године уписала је у први и други разред 456 ученика. Исте школске године гимназија је отворила и трећи разред, једно одељење друштвено-језичког и два одељења природно-математичког смера, уписавши 81 ученика.