Државно такмичење из математике

У суботу, 11. марта 2017. у нашој школи одржано је Државно такмичење из математике, на коме је учешће узело 353 такмичара из свих округа Србије. Најуспешнији такмичари пласирали су се на Српску математичку олимпијаду, Балканијаду и међународне математичке олимпијаде.

У холу школе била су изложена издања уџбеника, приручника и збирки задатака Друштва математичара, Математископа и Клета.

За професоре пратиоце такмичара, у свечаној сали школе организован је занимљив и едукативан семинар са еминејнтним предавачима. Др Ђорђе Баралић излагао је на тему ,,Полиномно поплочавање'', др Војислав Андрић излагао је на тему ,,Геометрија помаже алгебри'', а др Зоран Каделбург на тему ,,Тангента'' и остала издања Друштва математичара Србије.

Такмичење је прошло у пријатној и радниој атмосфери, а исто тако изражавамо наду да су се такмичари, као и њихови наставници, осећали угодно у нашој школи.

Слике можете погледати ОВДЕ

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.