Државно такмичење из математике

У суботу, 11. марта 2017. у нашој школи одржано је Државно такмичење из математике, на коме је учешће узело 353 такмичара из свих округа Србије. Најуспешнији такмичари пласирали су се на Српску математичку олимпијаду, Балканијаду и међународне математичке олимпијаде.

У холу школе била су изложена издања уџбеника, приручника и збирки задатака Друштва математичара, Математископа и Клета.

За професоре пратиоце такмичара, у свечаној сали школе организован је занимљив и едукативан семинар са еминејнтним предавачима. Др Ђорђе Баралић излагао је на тему ,,Полиномно поплочавање'', др Војислав Андрић излагао је на тему ,,Геометрија помаже алгебри'', а др Зоран Каделбург на тему ,,Тангента'' и остала издања Друштва математичара Србије.

Такмичење је прошло у пријатној и радниој атмосфери, а исто тако изражавамо наду да су се такмичари, као и њихови наставници, осећали угодно у нашој школи.

Слике можете погледати ОВДЕ

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.