Државно такмичење из математике

У суботу, 11. марта 2017. у нашој школи одржано је Државно такмичење из математике, на коме је учешће узело 353 такмичара из свих округа Србије. Најуспешнији такмичари пласирали су се на Српску математичку олимпијаду, Балканијаду и међународне математичке олимпијаде.

У холу школе била су изложена издања уџбеника, приручника и збирки задатака Друштва математичара, Математископа и Клета.

За професоре пратиоце такмичара, у свечаној сали школе организован је занимљив и едукативан семинар са еминејнтним предавачима. Др Ђорђе Баралић излагао је на тему ,,Полиномно поплочавање'', др Војислав Андрић излагао је на тему ,,Геометрија помаже алгебри'', а др Зоран Каделбург на тему ,,Тангента'' и остала издања Друштва математичара Србије.

Такмичење је прошло у пријатној и радниој атмосфери, а исто тако изражавамо наду да су се такмичари, као и њихови наставници, осећали угодно у нашој школи.

Слике можете погледати ОВДЕ

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ (Нови Београд, Гоце Делчева 41) основана је 30. јуна 1961. године на основу Одлуке број 01-8185/1-61 Народног одбора Општине Нови Београд, и од 1. септембра те године почела са радом. Одлуку су потписали председник Општине Љубинко Пантелић и Велимир Милошевић, њен први директор. Школа је смештена у близини Студентског града, у згради подигнутој за потребе Основне школе „Жикица Јовановић - Шпанац“.