Хор и оркестар

Хор и оркестар Девете гимназије чине талентовани ученици, певачи и инструменталисти, од којих многи похађају и музичке школе, а многи, једноставно, воле музику и песму. Хор и оркестар дуги низ година успешно је водила проф. Зорица Живковић, а наступао је на свим школским прославама Светог Саве, многим смотрама и олимпијадама и постизао запажене резултате. Репертоар хора био је веома разноврсан: кретао се од духовне музике, преко етно и староградске, класичне инструменталне, до савремене музике. Од школске 2009/2010. хор води проф. Нада Андоновски-Полексић и на Светосавској приредби он се представио духовним композицијама. Најважније је, свакако, то да се ученици Девете гимназије радо одазивају раду у музичкој секцији и имају талента, воље и жеље да наступају. Нови чланови увек су добродошли!

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.