Хор и оркестар

Хор и оркестар Девете гимназије чине талентовани ученици, певачи и инструменталисти, од којих многи похађају и музичке школе, а многи, једноставно, воле музику и песму. Хор и оркестар дуги низ година успешно је водила проф. Зорица Живковић, а наступао је на свим школским прославама Светог Саве, многим смотрама и олимпијадама и постизао запажене резултате. Репертоар хора био је веома разноврсан: кретао се од духовне музике, преко етно и староградске, класичне инструменталне, до савремене музике. Од школске 2009/2010. хор води проф. Нада Андоновски-Полексић и на Светосавској приредби он се представио духовним композицијама. Најважније је, свакако, то да се ученици Девете гимназије радо одазивају раду у музичкој секцији и имају талента, воље и жеље да наступају. Нови чланови увек су добродошли!

Драмска секција учествовала је на овогодишњим Позоришним сусретима гимназија Србије, одржаним у Крагујевцу од 17.4. до 26.4.2015. Наши глумци Лука Вукшић, Мина Сладић, Мина Илић, Матеа Маћешић, Дуња Плазонић, Јулија Савић, Лазар Манић, Вук Ђурић, Василије Бјелоглав, Мирјана Ристичевић, Андријана Ожеговић, Ирена Ремовић и Тијана Чизмић, предвођени професорком Драганом Петровић, имали су прилику да одиграју своју представу у најстаријем позоришту у Србији Књажевско-српском театру.