Хор и оркестар

Хор и оркестар Девете гимназије чине талентовани ученици, певачи и инструменталисти, од којих многи похађају и музичке школе, а многи, једноставно, воле музику и песму. Хор и оркестар дуги низ година успешно је водила проф. Зорица Живковић, а наступао је на свим школским прославама Светог Саве, многим смотрама и олимпијадама и постизао запажене резултате. Репертоар хора био је веома разноврсан: кретао се од духовне музике, преко етно и староградске, класичне инструменталне, до савремене музике. Од школске 2009/2010. хор води проф. Нада Андоновски-Полексић и на Светосавској приредби он се представио духовним композицијама. Најважније је, свакако, то да се ученици Девете гимназије радо одазивају раду у музичкој секцији и имају талента, воље и жеље да наступају. Нови чланови увек су добродошли!

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ (Нови Београд, Гоце Делчева 41) основана је 30. јуна 1961. године на основу Одлуке број 01-8185/1-61 Народног одбора Општине Нови Београд, и од 1. септембра те године почела са радом. Одлуку су потписали председник Општине Љубинко Пантелић и Велимир Милошевић, њен први директор. Школа је смештена у близини Студентског града, у згради подигнутој за потребе Основне школе „Жикица Јовановић - Шпанац“.