Концерт хора и оркестра

17. маја 2017. одржан је завршни годишњи концерт хора и оркестра „Деветар" под руководством талентованог маестра Игора Крстића (IV-5). Пред препуном школском салом и још толико публике која није успела да уђе, „Деветари” су нам извели српске етно песме, песме састава популарне музике, као и две ауторске композиције Игора Крстића на српском и енглеском језику. Одушевљена публика је овацијама поздрављала „Деветаре” после сваке нумере, а њихово надахнуто и емотивно извођење допрло је до срца сваког слушаоца.

Слике можете погледати ОВДЕ

Те, 1961/62. школске године гимназија је примила у радни однос 4 а наредне године још 17 наставника. У први разред је уписала 186 ученика и разврстала их у 6 одељења, већ следеће школске године уписала је у први и други разред 456 ученика. Исте школске године гимназија је отворила и трећи разред, једно одељење друштвено-језичког и два одељења природно-математичког смера, уписавши 81 ученика.