Концерт хора и оркестра

17. маја 2017. одржан је завршни годишњи концерт хора и оркестра „Деветар" под руководством талентованог маестра Игора Крстића (IV-5). Пред препуном школском салом и још толико публике која није успела да уђе, „Деветари” су нам извели српске етно песме, песме састава популарне музике, као и две ауторске композиције Игора Крстића на српском и енглеском језику. Одушевљена публика је овацијама поздрављала „Деветаре” после сваке нумере, а њихово надахнуто и емотивно извођење допрло је до срца сваког слушаоца.

Слике можете погледати ОВДЕ

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.