Ученици Девете гимназије су се прикључили пројекту "Вики гимназијалац", који организује Викимедија Србије. Основна идеја овог пројекта је да се ученици укључе у писање вики чланака на нашем језику и писму. У том циљу 25.2.2015. године у нашој школи организована је радионица на тему како исправно писати вики чланке, ажурирати постојеће и активно учествовати у стварању највеће светске енциклопедије. Радионицу су водиле Милица Жарковић и Ивана Маџаревић из Викимедије Србија.

Сви заинтересовани ученици који желе да буду део пројекта "Вики гимназијалац" могу се обратити професорки информатике Милени Марић.

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.