Ученици Девете гимназије су се прикључили пројекту "Вики гимназијалац", који организује Викимедија Србије. Основна идеја овог пројекта је да се ученици укључе у писање вики чланака на нашем језику и писму. У том циљу 25.2.2015. године у нашој школи организована је радионица на тему како исправно писати вики чланке, ажурирати постојеће и активно учествовати у стварању највеће светске енциклопедије. Радионицу су водиле Милица Жарковић и Ивана Маџаревић из Викимедије Србија.

Сви заинтересовани ученици који желе да буду део пројекта "Вики гимназијалац" могу се обратити професорки информатике Милени Марић.

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.