Посета Институту за нуклеарне науке "Винча"

Дана 19. септембра у оквиру предмета примењене науке, ученици наше школе посетили су Институт за нуклеарне науке "Винча". Ученике су дочекали стручни водичи који су их упознали са научним, истаживачким и привредним делатностима института. Ученици су имали научна предавања из области физике, молекуларне биологије, физичке хемије, бројне експерименте у лабораторијама овог института, као и могућност да поставе низ питања организаторима, сарадницима и предавачима. Ове године Институт "Винча" слави 70 година постојања и тим поводом организован је овај празник науке.

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.